KOT w DOMU – PORADY I DOŚWIADCZENIA

KOT w DOMU – PORADY I DOŚWIADCZENIA

 

KOT W DOMU

PORADY I DOŚWIADCZENIA

 

Zastanawiałeś się, jak zmienia się życie człowieka po adopcji… kota?

 

Piszę o kocie,bo adopcja psa to zabawa dla amatorów, w porównaniu do przygarnięcia kota.

To taka różnica, jak  przy przechodzeniu przez ulicę.

 • Możesz zrobić to przyjemnie – poczekać na zielone światło i na chillu przedreptać na drugą stronę z uśmiechem na twarzy. 
 • Możesz też zamknąć oczy, zatkać uszy i przejść na czerwonym świetle. Pewnie dotrzesz na drugą stronę poturbowany, obdrapany i bez grosza przy duszy (przez mandat), ale z jaką satysfakcją, że się udało.

 

Podobnie jest z adopcją kota.

Jeśli liczysz, że życie z kotem w domu wygląda tak, jak na ślicznych fotografiach na Instagramie – Good luck. Od dziś to Ty jesteś sługą.

 

 • Przygarniając kota, zawierasz z nim ustną umowę.

Zrzekasz się w niej całego swojego majątku, w tym domu/ mieszkania. Od dziś, to Ty jesteś tu gościem, a kot ewentualnie może zgadzać się na Twoje towarzystwo. Twoim gościom zwykle obgryza łydki. Szykuj się na to, że tak ich sterroryzuje, że nikt nie będzie chciał Cię odwiedzać.

 • Spanie od dziś będzie zupełnie inne

Mam złą wiadomość, jeśli lubisz mieć dużo miejsca w łóżku. Przypominam, że teraz to nie jest Twoje łóżko. Od dziś śpisz na boku, a kot w poprzek – sprzeciw grozi utratą krwi. Najważniejsze – od dziś stopy zawijasz w kołdrze tak, jakbyś spał w śpiworze. Nie wiesz czemu?

Kot

 • Meble zmienią zastosowanie

Wszystkie Twoje Jego meble od dziś stają się zestawem drapaków. To co, że kupiłeś drapak – NIE BĘDZIESZ MU MÓWIŁ JAK MA ŻYĆ!

 • Jedzenie all the time

Zapamiętaj, kot jest zawsze głodny. Co z tego, że wygląda jak Garfield, a jak patrzysz w kuwetę, to nie wiesz czy to kot korzystał, czy może któryś z wystraszonych gości się pomylił. Za każdym razem, gdy wejdziesz do kuchni, lub zbliżysz się do jego miski, szykuj się na donośne MIAAAAAAAAAAU!

 • Schronisko

Prosicie o spokojnego kota, który będzie posłuszny? Równie dobrze możecie poprosić o wydepilowanego goryla. 

 • Kot jako odświeżacz powietrza.

W jakimś artykule natknąłem się na informację, że koty domowe:

Akumulują w organizmie pochodzące z kurzu związki chemiczne. Szwedzcy naukowcy

Jasne, widocznie nie podeszli do kuwety mojego kota…

 • Koty kochają wolność

Tak myślałem, dlatego kot przesiadywał całe dnie i wieczory na parapecie (wysoki parter), do momentu jak z niego… spadł.

Gdy się połapałem, że nic grubego nie zasłania mi światła w oknie, od razu zacząłem go szukać. Skończyło się na ogłoszeniach w internecie i na drzewach.

Skutek? Po dwóch dniach znalazł się w piwnicy bloku obok, a gdy mnie zobaczył wbił mi się w plecy… Myślicie, że w domu od razu pobiegł do miski? Pierwsza była kuweta… Pisałem, że ma duże zdolności przerobowe…

Od tamtej pory miauczy do ptaków przez zamknięte okno…

 • Ten wzrok…

Masz czasem wrażenie, gdy jesteś sam w domu, że ktoś na Ciebie patrzy? Mając kota, sytuacja się klaruje… Leżysz sobie? Kot siedzi i się patrzy. Kąpiesz się? Kot siedzi na pralce i się patrzy. Gotujesz? Tu akurat się patrzy i miauczy…

 • Ucieczka

Nie wiem, czy to ze mną coś jest nie tak, ale za każdym razem jak wchodzę do domu, to kot ucieka mi pomiędzy nogami. Zamykam drzwi, po minucie ponownie otwieram, a kot wbiega przerażony. Zawsze mówiłem, że świat na zewnątrz jest okropny

 • Nigdy nie zostawiaj ubrań luzem

Chyba, że lubisz zapach kociego moczu ale wtedy radzę kontakt ze specjalistą. Jeśli nie będziesz się pilnować, kot zasika Ci wszystko: buty, ubranie, łóżko, chomika…

 • Napoje

Pierwsze pytanie, nad którym zastanawia się świeży właściciel kota to: „czemu moja szklanka z wodą jest owłosiona i dziwnie pachnie?” Otóż koty uwielbiają wsadzać łapę do szklanki z napojem i w ten sposób ją wypijać (zlizując płyn z łapy). Smacznego.

 • Robaki

Możesz być pewny, że dowiesz się o istnieniu KAŻDEGO insekta w domu. Pół biedy, gdy kot po prostu podąża za nim wzrokiem. Ciekawiej jest, gdy próbuje go złapać biegając po każdym i po wszystkim. Odpuść mu, on walczy o przetrwanie.

 • Mysz/Szczur

Podczas remontu mieszkania, gdy spałem w nim sam z kotem – przez otwór w podłodze z piwnicy przeszedł szczurek. Jak się o tym dowiedziałem? Od spanikowanego kota, który w środku nocy wylądował na szafie – 2 metry nad ziemią. 

Sprawa prosta… Rozłożyłem pułapkę z klejem, napisałem żonie smsa że do mieszkania wprowadził się szczur i położyłem się dalej spać. Niestety nie boję się gryzoni. 

Budzę się rano, widzę kota, który łapką szturcha przyklejonego do pułapki szczura. Niezłą sobie zabawę znalazł. To, co musiało się stać dalej ocenzuruję.

Reasumując historyjkę z gryzoniem, kot ocalał, szczur nie bardzo. A ja na poczcie miałem kilkanaście nieodebranych połączeń od (teraz już) żony i siostry, które myślały że nie żyję, bo mnie szczur zjadł. Swoją drogą, gdy oddzwoniłem, musiałem się tłumaczyć dlaczego żyję i nie odbierałem telefonu… Kobiety…

Prawda jest taka, że koteł całkowicie wywraca porządek domowy do góry nogami. Jednak to, jaki te zwierzęta mają charakter i jakimi są indywidualistami sprawia, że traktujesz go jak członka rodziny. Dlatego, mimo problemów wieku dziecięcego, które opisałem zdecydowanie polecam adopcję takiego darmozjada.

 

A tu Czesiek, który był bohaterem dzisiejszego posta:

kot czesiek

M.Dodaj komentarz


%d bloggers like this: